Finn-Magyar és Finn-Olasz kosárlabda

Finn-Magyar nõi kosárlabda EB selejtezõ
A szokásos vantaai pályán rendezték a kosárlabda EB selejtezõket. Idén a magyar lányok látogattak el ide északra, és ha már itt voltak, el is páholták a finneket 61-56-ra. Azért ez nem volt annyira egyszerû menet… Ahhoz képest, hogy a finnek voltak a leggyengébb együttes a csoportban, kifejezetten nyögvenyelõsre sikeredett. De végül megnyertük/ték, és ez a lényeg ;)

Finn-Olasz férfi kosárlabda EB selejtezõ
Este aztán a férfi összecsapás következett: egy finn-olasz párharc. Itt — miután elég jól ismerjük õket a Honka meccsekrõl — a finneknek szurkoltunk.
Sajnos az elején jól elhúztak az olaszok, mivel sokkal pontosabban dobtak közelrõl is meg messzebbrõl is.
30-48 volt a félidõ, pedig Sasu Salin olyan szép hármasokat dobott, hogy csak na. De úgy általában a kosárradobás nem nagyon ment a finneknek ;/
Aztán a harmadik negyedben valahogy megtáltosodtak, és a negyedikben is folytatták a szériát, így egy-egy ponttal már vezettek is (76-75, majd az utolsó percre 81-80). A végsõ percek igen lassan és büntetõdobásokkal teltek, melyeket végül 83-85-re az olaszok hoztak jobban…